Bedřichov a okolí

Zde uvádíme typy na výlety do okolí a zajímavé turistické cíle.

Z blízkých cílů zde uvádíme například

Kostel svatého Antonína

   

Kostel se nachází u místního hřbitova. Jedná o stavbu postavenou v letech 1930 - 1932. Za 2. světové války byla kostelu poškozena střecha a zvony. Před několika lety byl objekt opraven a v roce 2005 byly zavěšeny zvony nové. V letních měsících se zde konají bohoslužby a v prosinci vánoční zpěvy.

Šámalova chata na Nové Louce

 Lovecký zámeček na místě bývalé sklářské huti založené v 18. století sklářským mistrem Johannem Josefem Kittelem.

Kristiánov

Osada Kristiánov byla založena na konci 18. století. Dalších sto let zde pracovala sklářská huť, která před koncem 19. století vyhořela a stát zůstal jen tzv. Panský dům, později sloužící jako rekreační místo pro děti z chudých libereckých rodin. V roce 1938 byl zničen, aby se nedostal do rukou nacistů. Dnes v Kristiánově funguje malé muzeum sklářství a bývalý lesní hřbitůvek. Pravidelně se zde na začátku září koná Mariánská sklářská pouť na Kristiánově. Tradiční pouť spojená se sklem a sklářstvím. Trh s dobovým zbožím a ukázkou řemesel, poutní mše svatá, atrakce pro malé i velké. Občerstvení, stará řemesla, tradiční zboží, lanovka přes řeku, lukostřelba, jízda na koni, kolo štěstí a další atrakce pro děti i dospělé.

Bedřichovská přehrada odkaz 1, odkaz 2

 

Vzdálenější pak například

V létě především Jablonecká přehrada.

Jedná se o největší městskou vodní plochou ve Střední Evropě a v současnosti slouží především k rekreaci. Jsou zde písčité a travnaté pláže, vstup do vody je v závislosti na konkrétní lokalitě mírný až velmi prudký. V bezprostřední blízkosti se nacházejí kurty na plážový volejbal, hřiště, potápění, půjčovna loděk,  windsurfing, dětské koutky a betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal (vše zdarma), množství stánků s občerstvením a několik restaurací.

 

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší zoologická zahrada v České republice. V jejím 13 hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat. V zatím nejúspěšnějším roce 1989 ji navštívilo přes 46000 osob. Mezi jejími největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, překročila 110 let věku. Pozoruhodnostmi se stal největší leknín světa / viktorie královská /, který zde přes léto pravidelně rozkvétá od roku 1956, početné sbírky orchidejí a kaktusů, rozsáhlé alpinum, téměř tři století staré kamélie, expozice sladkovodních a později i mořských akvárií, prvních v republice. V poslední době byly unikátní sbírky rozšířeny o světově uznávanou kolekci masožravých rostlin. Jedna z nejznámějších botanických zahrad v republice s nově rekonstruovanými pavilóny a řadou rarit. Botanická zahrada byla založena v roce 1876. Dostupné autem po celý rok.

Centrum Babylon Liberec.

Aquapark Bowling Wellness Dětský hrad Diskotéka iQpark Nákupní městečko BHC&G Plesy Kongres Labyrint Hotel Laser Game Lunapark Masáž XD Theater Casino Svatby Gastronomie Teambuilding Golfový simulátor Parkování

 

NEBO MRKNĚTE PŘÍMO NA STRÁNKY OBCE BEDŘICHOV V JIZERSKÝCH HORÁCH

Prozdravi.cz